LFA150F-3R3-R2Y
LFA150F-3R3-R2Y
LFA150F-3R3-R2Y
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LFA150F-3R3-R2Y
  • Manufacturer
    Cosel USA, Inc.
  • Description
    AC/DC CONVERTER 3.3V
  • Delivery Services
Open Frame AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
LFA150F-3R3-R2Y
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series LFA (150W)
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 30 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 82%
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)