LNCF001-30M
LNCF001-30M
LNCF001-30M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LNCF001-30M
  • Manufacturer
    NDK America, Inc.
  • Description
    CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
30 MHz ±50ppm Crystal 8pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
LNCF001-30M
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer NDK America, Inc.
Series NX8045GB
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status RoHS Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 30 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute LNCF001-30M LNCF001-10M LNCF001-10M LNCF001-12.288M
Part Number LNCF001-30M LNCF001-10M LNCF001-10M LNCF001-12.288M
Manufacturer NDK America, Inc. NDK America, Inc. NDK America, Inc. NDK America, Inc.
RoHS Status RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant RoHS Compliant
Description CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 12.2880MHZ 8PF SMD