LRW0402WJ27NGG001T
LRW0402WJ27NGG001T
LRW0402WJ27NGG001T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LRW0402WJ27NGG001T
  • Manufacturer
    Johanson Technology Inc.
  • Description
    FIXED IND 27NH 400MA 298MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
27 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 298mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
LRW0402WJ27NGG001T
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 27 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 298mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 2.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)