LW M67C-T2U2-HM0-24G6-20-R18-Z-KS
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Manufacturer
    ams-OSRAM USA INC.
  • Description
    LED MINI TOPLED SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, J-Lead
  • Delivery Services
White LED Indication - Discrete 3.3V 2-SMD, J-Lead
Quick Inquiry
Get the Price Now!
Specifications
Category Optoelectronics - LED Indication Discrete -
Manufacturer ams-OSRAM USA INC.
Series Mini TOPLED
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Color White
Configuration -
Lens Color Yellow
Lens Transparency Diffused
Millicandela Rating 532.5mcd
Lens Style Rectangle with Flat Top
Lens Size 1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V
Current - Test 20mA
Viewing Angle 120°
Mounting Type Surface Mount
Wavelength - Dominant -
Wavelength - Peak -
Features -
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max) 1.40mm