LW P473-Q2S1-FK0PN0-3B5A-10-R18F-Z
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Delivery Services
White LED Indication - Discrete 3.05V 2-SMD, Flat Leads
Quick Inquiry
Color White
Configuration -
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Flat Top
Lens Size 1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V
Current - Test 10mA
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W
Height (Max) 0.88mm