LW T67C-T1U1-4L-0-20-R18-Z-XX
Manufacturer
ams-OSRAM USA INC.Description
LED TOPLED SMD
Datasheet
DatasheetPackage
2-PLCC
Request for Quotation
LW T67C-T1U1-4L-0-20-R18-Z-XX
lmages are for reference only.LW T67C-T1U1-4L-0-20-R18-Z-XX
LED TOPLED SMD
Datasheet2-PLCC
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
White LED Indication - Discrete 3.2V 2-PLCC
LW T67C-T1U1-4L-0-20-R18-Z-XX
| Category | Optoelectronics - LED Indication Discrete - |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | TOPLED |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Color | White |
| Configuration | - |
| Lens Color | Yellow |
| Lens Transparency | Diffused |
| Millicandela Rating | 420mcd |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Lens Size | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Current - Test | 20mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Features | - |
| Package / Case | 2-PLCC |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 2.10mm |