M22-3020200
M22-3020200
M22-3020200
lmages are for reference only.
  • Part Number
    M22-3020200
  • Description
    CONN RCPT HSG 4POS 2.00MM
  • Delivery Services
4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Quick Inquiry
M22-3020200
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 4
Pitch 0.079" (2.00mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type -
Color Black
Features -
Insulation Material Thermoplastic
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Base Product Number M22-302
Parts with Similar Specifications
Product Attribute M22-3020200 M22-3020300 M22-3020300 M22-3020400
Part Number M22-3020200 M22-3020300 M22-3020300 M22-3020400
Manufacturer Harwin Inc. Harwin Inc. Harwin Inc. Harwin Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CONN RCPT HSG 4POS 2.00MM CONN RCPT HSG 6POS 2.00MM CONN RCPT HSG 6POS 2.00MM CONN RCPT HSG 8POS 2.00MM