MF72-010D9
MF72-010D9
MF72-010D9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MF72-010D9
  • Manufacturer
    Cantherm
  • Description
    ICL 10 OHM 20% 2A 11MM
  • Delivery Services
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 2 A 0.433" (11.00mm)
Quick Inquiry
MF72-010D9
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Inrush Current Limiters ICL -
Manufacturer Cantherm
Series MF72
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
R @ 25°C 10 Ohms
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 2 A
R @ Current 458 mOhms
Diameter 0.433" (11.00mm)
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Grade -
Qualification -
Approval Agency -
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Cantherm Cantherm Cantherm Cantherm
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description ICL 10 OHM 20% 3A 13MM ICL 10 OHM 20% 3A 13MM ICL 10 OHM 20% 4A 15.5MM ICL 10 OHM 20% 4A 15.5MM