MGV0603R33M-10
MGV0603R33M-10
MGV0603R33M-10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MGV0603R33M-10
  • Manufacturer
    Laird-Signal Integrity Products
  • Description
    FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
330 nH Shielded Molded Inductor 20 A 3.9mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
MGV0603R33M-10
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Laird-Signal Integrity Products
Series MGV
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core -
Inductance 330 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20 A
Current - Saturation (Isat) 30A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.9mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.287" L x 0.264" W (7.30mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)