MIH302548AH-40.000MHZ-T
Manufacturer
MMDDescription
OSC XO 40MHZ 3.3V HCMOS SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
MIH302548AH-40.000MHZ-T
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
40 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
MIH302548AH-40.000MHZ-T
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators - |
| Manufacturer | MMD |
| Series | MIH |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 40 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 40mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |