ML602-020.0M
ML602-020.0M
ML602-020.0M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ML602-020.0M
  • Manufacturer
    Connor Winfield
  • Description
    XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    8-SMD, No Lead
  • Delivery Services
20 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 8-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ML602-020.0M
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Connor Winfield
Series ML602
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±140ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 6mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)