Part Number
MLAST31LBB5226MTNA01
Manufacturer
Taiyo YudenDescription
CAP CER 22UF 25V X5R 1206
Datasheet
DatasheetPackage
1206 (3216 Metric)
In Stock
82,820 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

MLAST31LBB5226MTNA01
lmages are for reference only.MLAST31LBB5226MTNA01
CAP CER 22UF 25V X5R 1206
Datasheet1206 (3216 Metric)
82,820 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MLAST31LBB5226MTNA01

| Category | Capacitors - Ceramic Capacitors - |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | MLAS |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | Medical, Non-Critical |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
| Failure Rate | - |
| Base Product Number | MLAST31 |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | MLAST021SCG010BWNA01 | MLAST021SCG010CWNA01 | MLAST021SCG020BWNA01 | MLAST021SCG020CWNA01 |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ||
| Description | CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 008004 | CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 008004 | CAP CER 2PF 25V C0G 008004 | CAP CER 2PF 25V C0G 008004 |
| Series | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | ||
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |

Recommended Products



















| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |