MLF1005LR15KT000
MLF1005LR15KT000
MLF1005LR15KT000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MLF1005LR15KT000
  • Description
    FIXED IND 150NH 130MA 630MOHM SM
  • Delivery Services
150 nH Shielded Multilayer Inductor 130 mA 630mOhm 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MLF1005LR15KT000
Material - Core Ferrite
Inductance 150 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 630mOhm
Q @ Freq 10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 350MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)