MLK1005S33NJTD25
MLK1005S33NJTD25
MLK1005S33NJTD25
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MLK1005S33NJTD25
  • Manufacturer
    TDK Corporation
  • Description
    FIXED IND 33NH 200MA 900MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
33 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 900mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MLK1005S33NJTD25
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer TDK Corporation
Series MLK
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Multilayer
Material - Core Non-Magnetic
Inductance 33 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 2.5GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)