MMFR2568B2K20V9
MMFR2568B2K20V9
MMFR2568B2K20V9
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MMFR2568B2K20V9
  • Manufacturer
    RESI
  • Description
    2.2K OHM 0.1% 0.25W 5PPM/
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
2.2 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Quick Inquiry
MMFR2568B2K20V9
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer RESI
Series MMFR
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)