MSE14MWH2
MSE14MWH2
MSE14MWH2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MSE14MWH2
  • Manufacturer
    Mallory Sonalert Products Inc.
  • Description
    BUZZER PIEZO 23X23MM TH
  • Delivery Services
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 50mA 3.95kHz 75dB @ 7V, 30cm Through Hole PC Pins
Quick Inquiry
MSE14MWH2
Get the Price Now!
Specifications
Category Audio Products - Alarms-Buzzers-and Sirens -
Manufacturer Mallory Sonalert Products Inc.
Series MSE
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
Input Type DC
Voltage - Rated -
Voltage Range 7 ~ 14V
Frequency 3.95kHz
Technology Piezo
Operating Mode Whooping
Duration 1 SPS
Sound Pressure Level (SPL) 75dB @ 7V, 30cm
Current - Supply 50mA
Port Location Top
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Approval Agency -
Ratings -
Ingress Protection -
Mounting Type Through Hole
Termination PC Pins
Size / Dimension 0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height - Seated (Max) 0.535" (13.60mm)