MSN24VD03-GR
MSN24VD03-GR
MSN24VD03-GR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MSN24VD03-GR
  • Manufacturer
    Delta Electronics/Cyntec
  • Description
    DC DC CONVERTER 5.1-20V
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    44-BLGA Module
  • Delivery Services
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 5.1 ~ 20V 3A 5.1V - 24V Input
Quick Inquiry
MSN24VD03-GR
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters -
Manufacturer Delta Electronics/Cyntec
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 5.1V
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output 1 5.1 ~ 20V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 3A
Power (Watts) -
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 94%
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 44-BLGA Module
Size / Dimension 0.37" L x 0.34" W x 0.25" H (9.4mm x 8.6mm x 6.3mm)