MWSA0624S-220MT
MWSA0624S-220MT
MWSA0624S-220MT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MWSA0624S-220MT
  • Description
    FIXED IND 22UH 2A 230 MOHM SMD
  • Delivery Services
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 230mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
MWSA0624S-220MT
Material - Core Alloy Powder
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)