MWSD1005C3N1DTM01
MWSD1005C3N1DTM01
MWSD1005C3N1DTM01
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MWSD1005C3N1DTM01
  • Manufacturer
    Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
  • Description
    FIXED IND 3.1NH 570MA 130MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
3.1 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 570 mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MWSD1005C3N1DTM01
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series MWSD-C-M
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 3.1 nH
Tolerance ±0.5nH
Current Rating (Amps) 570 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)