MWSD1005C9N4KTM81
MWSD1005C9N4KTM81
MWSD1005C9N4KTM81
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MWSD1005C9N4KTM81
  • Description
    FIXED IND 9.4NH 1.4A 81MOHM SMD
  • Delivery Services
9.4 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 81mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MWSD1005C9N4KTM81
Series MWSD-C-M8X
Material - Core Ceramic
Inductance 9.4 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 81mOhm Max
Q @ Freq 33 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 6GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.043" L x 0.021" W (1.10mm x 0.53mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)