MWSD1005CP36NGSTF
MWSD1005CP36NGSTF
MWSD1005CP36NGSTF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    MWSD1005CP36NGSTF
  • Description
    FIXED IND 36NH 480A 360MOHM SMD
  • Delivery Services
36 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 480 mA 360mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Quick Inquiry
MWSD1005CP36NGSTF
Series MWSD-CP
Material - Core Ceramic
Inductance 36 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Q @ Freq 26 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)