NLV25T-330J-PF
NLV25T-330J-PF
NLV25T-330J-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NLV25T-330J-PF
  • Description
    FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD
  • Delivery Services
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 7.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
NLV25T-330J-PF
Manufacturer TDK Corporation
Series NLV-PF
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 7.1Ohm Max
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute NLV25T-330J-EF NLV25T-330J-EFD NLV25T-330J-PFD NLV25T-390J-EF
Part Number NLV25T-330J-EF NLV25T-330J-EFD NLV25T-330J-PFD NLV25T-390J-EF
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD FIXED IND 39UH 90MA 9.5 OHM SMD