NLV25T-3R3J-PF
NLV25T-3R3J-PF
NLV25T-3R3J-PF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NLV25T-3R3J-PF
  • Description
    FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9OHM SMD
  • Delivery Services
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 185 mA 1.9Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
NLV25T-3R3J-PF
Manufacturer TDK Corporation
Series NLV-PF
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 185 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 55MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute NLV25T-3R3J-EF NLV25T-3R3J-EFD NLV25T-3R3J-PFD NLV25T-330J-EF
Part Number NLV25T-3R3J-EF NLV25T-3R3J-EFD NLV25T-3R3J-PFD NLV25T-330J-EF
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9OHM SMD FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9OHM SMD FIXED IND 3.3UH 185MA 1.9OHM SMD FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD