NLV25T-3R9J-PFD
NLV25T-3R9J-PFD
NLV25T-3R9J-PFD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    NLV25T-3R9J-PFD
  • Description
    FIXED IND 3.9UH 180MA 2.1OHM SMD
  • Delivery Services
3.9 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 2.1Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Quick Inquiry
NLV25T-3R9J-PFD
Material - Core Ferrite
Inductance 3.9 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant 48MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)