OMD10M-R2000-B23-V1V1D
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.Description
SENSOR OPTICAL 10-30CM ANALOG
Request for Quotation
OMD10M-R2000-B23-V1V1D
lmages are for reference only.OMD10M-R2000-B23-V1V1D
SENSOR OPTICAL 10-30CM ANALOG
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Optical Sensor 7.87" ~ 393.70" (20 ~ 1000cm) Analog Output
OMD10M-R2000-B23-V1V1D
| Category | Sensors, Transducers - Optical Sensors - Distance Measuring |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs, Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | |
| Sensing Distance | 7.87" ~ 393.70" (20 ~ 1000cm) |
| Output Type | Analog |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Current - Supply | 400 mA |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |