OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
  • Manufacturer
    Taitien
  • Description
    XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVDS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
OOEWDLVAYF-156.250000MHZ
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Taitien
Series OO-U
Packaging Strip
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 35mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.085" L x 0.069" W (2.15mm x 1.75mm)
Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm)