P33-18ST/MHIA
P33-18ST/MHIA
P33-18ST/MHIA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    P33-18ST/MHIA
  • Manufacturer
    Polytron
  • Description
    AC-DC POWER MODULE 18VDC OUTPUT
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 18V 105 ~ 125 VAC Input
Quick Inquiry
P33-18ST/MHIA
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Polytron
Series P3
Packaging Bulk
RoHS Status
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1 18V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 100 mA
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications Medical
Voltage - Isolation 4 kV
Efficiency -
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.10" L x 2.50" W x 1.25" H (104.1mm x 63.5mm x 31.8mm)