PBA100F-9-T
PBA100F-9-T
PBA100F-9-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PBA100F-9-T
  • Manufacturer
    Cosel USA, Inc.
  • Description
    AC/DC CONVERTER 9V
  • Delivery Services
Open Frame AC DC Converters 1 Output 9V 85 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
PBA100F-9-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series PBA (100W)
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Open Frame
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 10.5 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 82%
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.79" L x 1.26" W x 3.66" H (147.1mm x 32.0mm x 93.0mm)