PL182V-30X-BP-2
PL182V-30X-BP-2
PL182V-30X-BP-2
  • Delivery Services
2 Position Rectangular Plug Connector Crimp
Quick Inquiry
PL182V-30X-BP-2
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer Amphenol Technical Products International
Series PowerLok™
Packaging Bag
RoHS Status RoHS Compliant
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin, Power
Number of Positions 2
Pitch 1.181" (30.00mm)