PML-D2V100W1AA
Manufacturer
Delta ElectronicsDescription
AC/DC CONVERTER 24V 5V 100W
Request for Quotation
PML-D2V100W1AA
lmages are for reference only.PML-D2V100W1AA
AC/DC CONVERTER 24V 5V 100W
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Open Frame AC DC Converters 2 Output 24V 5V 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC Input
PML-D2V100W1AA
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters - |
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Series | PML (99W) |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Open Frame |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Output 2 | 5V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 6 | - |
| Current - Output 1 | 3.5 A |
| Current - Output 2 | 3 A |
| Current - Output 3 | - |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Efficiency | 84% |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (With Derating) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 7.01" L x 3.82" W x 1.50" H (178.0mm x 97.0mm x 38.0mm) |
| Approval Agency | CB, CE, CCC, cURus, TUV |
| Minimum Load Required | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Current - Output 4 | - |
| Current - Output 5 | - |
| Power (Watts) | 100W |