PT15NV15-224A2020-I-PM-S
PT15NV15-224A2020-I-PM-S
PT15NV15-224A2020-I-PM-S
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PT15NV15-224A2020-I-PM-S
  • Description
    TRIMMER 220KOHM 0.25W PC PIN TOP
  • Delivery Services
220 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
PT15NV15-224A2020-I-PM-S
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 220 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient -
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Round - 0.591" Dia (15.00mm)