PTN06-D25CB20-H
PTN06-D25CB20-H
PTN06-D25CB20-H
lmages are for reference only.
  • Part Number
    PTN06-D25CB20-H
  • Description
    TRIMMER 25K OHM 0.15W PC PIN TOP
  • Delivery Services
25 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1.0 Turn Top Adjustment
Quick Inquiry
PTN06-D25CB20-H
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 25 kOhms
Power (Watts) 0.15W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient -
Number of Turns 1.0
Adjustment Type Top Adjustment
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Round - 0.248" Dia (6.30mm)