Q 27,120-JXS22-10-10/15-T1-FU-WA-LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Manufacturer
    Jauch Quartz
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Jauch Quartz
Series JXS22-WA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Base Product Number JXS22
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD