Q 27,120-JXS22-12-10/10-FU-WA-LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
  • Delivery Services
27.12 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD