Q 38,40-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
Q 38,40-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
Q 38,40-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    Q 38,40-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
  • Manufacturer
    Jauch Quartz
  • Description
    CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
Q 38,40-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Jauch Quartz
Series JXS21-WA
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number JXS21
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz Jauch Quartz
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD CRYSTAL 37.40MHZ 6PF SMD