QEDB201Q391G1GV001E
QEDB201Q391G1GV001E
QEDB201Q391G1GV001E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QEDB201Q391G1GV001E
  • Manufacturer
    Johanson Technology Inc.
  • Description
    CAP CER 390PF 200V NP0 1111
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    1111 (2828 Metric)
  • Delivery Services
390 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Quick Inquiry
QEDB201Q391G1GV001E
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series E
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 390 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)