QLCD250Q360F1GV001T
QLCD250Q360F1GV001T
QLCD250Q360F1GV001T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    QLCD250Q360F1GV001T
  • Manufacturer
    Johanson Technology Inc.
  • Description
    CAP CER 36PF 25V NP0 0201
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0201 (0603 Metric)
  • Delivery Services
36 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Quick Inquiry
QLCD250Q360F1GV001T
Get the Price Now!
Specifications
Category Capacitors - Ceramic Capacitors -
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series L
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 36 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q, Low Loss
Ratings -
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)