R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
R2016-25.000-12-F-3030-EXT-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series R2016
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD CRYSTAL 25.000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 25.000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD