R2520-16.000-9-1010-EXT-TR
R2520-16.000-9-1010-EXT-TR
R2520-16.000-9-1010-EXT-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R2520-16.000-9-1010-EXT-TR
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
16 MHz ±10ppm Crystal 9pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
R2520-16.000-9-1010-EXT-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series R2520
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 16 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD