R577243005
R577243005
R577243005
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577243005
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 3GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577243005
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series RAMSES
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 3GHz
Isolation 75dB (min)
Insertion Loss 0.25dB (max)
Test Frequency 3GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577243005 R577243030 R577243030 R577012000
Part Number R577243005 R577243030 R577243030 R577012000
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ