R577F62102
R577F62102
R577F62102
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577F62102
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 26.5GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577F62102
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DPDT
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 26.5GHz
Isolation 50dB (min)
Insertion Loss 0.7dB (max)
Test Frequency 26.5GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 10.2V ~ 13V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module, SMA Connectors
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577F62005 R577F62005 R577F62102 R577012000
Part Number R577F62005 R577F62005 R577F62102 R577012000
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH DPDT 26.5GHZ IC RF SWITCH DPDT 26.5GHZ IC RF SWITCH DPDT 26.5GHZ IC RF SWITCH DPDT 3GHZ