R577J13002
R577J13002
R577J13002
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R577J13002
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DPDT 50GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DPDT 50Ohm
Quick Inquiry
R577J13002
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DPDT
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DPDT
Frequency Range 0Hz ~ 50GHz
Isolation 50dB (min)
Insertion Loss 1.1dB (max)
Test Frequency 50GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R577J13000 R577J13000 R577J13002 R577J13032
Part Number R577J13000 R577J13000 R577J13002 R577J13032
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH DPDT 50GHZ IC RF SWITCH DPDT 50GHZ IC RF SWITCH DPDT 50GHZ IC RF SWITCH DPDT 50GHZ