R585323000
R585323000
R585323000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R585323000
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH DP3T 3GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose DP3T 50Ohm
Quick Inquiry
R585323000
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series DP3T
Packaging Bulk
RoHS Status
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit DP3T
Frequency Range 0Hz ~ 3GHz
Isolation 80dB (min)
Insertion Loss 0.2dB (max)
Test Frequency 3GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 24V ~ 30V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module
Supplier Device Package -
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R585323000 R585323100 R585323100 R585323200
Part Number R585323000 R585323100 R585323100 R585323200
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH DP3T 3GHZ IC RF SWITCH DP3T 3GHZ IC RF SWITCH DP3T 3GHZ IC RF SWITCH SPDT 3GHZ