R591302645
R591302645
R591302645
lmages are for reference only.
  • Part Number
    R591302645
  • Manufacturer
    Radiall USA, Inc.
  • Description
    IC RF SWITCH SP6T 6GHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
RF Switch IC General Purpose SP6T 50Ohm Module
Quick Inquiry
R591302645
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Switches -
Manufacturer Radiall USA, Inc.
Series SPnT
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
RF Type General Purpose
Topology -
Circuit SP6T
Frequency Range 0Hz ~ 6GHz
Isolation 70dB (min)
Insertion Loss 0.3dB (max)
Test Frequency 6GHz
P1dB -
IIP3 -
Features -
Impedance 50Ohm
Voltage - Supply 10.2V ~ 13V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Module, SMA Connectors
Supplier Device Package Module
Base Product Number -
Mounting Type -
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute R591302640 R591302640 R591302645 R591302400
Part Number R591302640 R591302640 R591302645 R591302400
Manufacturer Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc. Radiall USA, Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description IC RF SWITCH SP6T 6GHZ MODULE IC RF SWITCH SP6T 6GHZ MODULE IC RF SWITCH SP6T 6GHZ MODULE IC RF SWITCH SP4T 6GHZ MODULE