RCLAMP3631P.TCT
RCLAMP3631P.TCT
RCLAMP3631P.TCT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RCLAMP3631P.TCT
  • Manufacturer
    Semtech Corporation
  • Description
    1-LINE 3.63V 0.35PF 30KV ESD SLP
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1006 Metric)
  • Delivery Services
Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SLP1006P2
Quick Inquiry
RCLAMP3631P.TCT
Get the Price Now!
Specifications
Category Circuit Protection - Transient Voltage Suppressors TVS - TVS Diodes
Manufacturer Semtech Corporation
Series RailClamp®
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status
Type Zener
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.6V
Voltage - Breakdown (Min) -
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10A (8/20µs)