RF1A23L25
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Datasheet
DatasheetPackage
Hockey Puck
Request for Quotation
RF1A23L25
lmages are for reference only.RF1A23L25
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
DatasheetHockey Puck
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
Solid State SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
RF1A23L25
| Category | Relays - Solid State Relays SSR - |
| Manufacturer | Carlo Gavazzi Inc. |
| Series | RF1A |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Voltage - Input | 4.25 ~ 9VDC |
| Voltage - Load | 24 V ~ 280 V |
| Load Current | 25 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187"/0.250" |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |