RG1005V-4220-C-T10
RG1005V-4220-C-T10
RG1005V-4220-C-T10
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RG1005V-4220-C-T10
  • Manufacturer
    Susumu
  • Description
    RES SMD 422 OHM 0.25% 1/16W 0402
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0402 (1005 Metric)
  • Delivery Services
422 Ohms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Quick Inquiry
RG1005V-4220-C-T10
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Susumu
Series RG
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 422 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)