RG1608N-201-W-T1
Manufacturer
SusumuDescription
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/10W 0603
Request for Quotation
RG1608N-201-W-T1
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
200 Ohms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1608N-201-W-T1
| Series | RG |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 200 Ohms |
| Tolerance | ±0.05% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |