RG3216V-5110-B-T5
Manufacturer
SusumuDescription
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206
Request for Quotation
RG3216V-5110-B-T5
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
511 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG3216V-5110-B-T5
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Resistance | 511 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±5ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |