RGT1608P-3923-B-T5
RGT1608P-3923-B-T5
RGT1608P-3923-B-T5
lmages are for reference only.
  • Part Number
    RGT1608P-3923-B-T5
  • Description
    RES 392 KOHM 0.1% 1/16W 0603
  • Delivery Services
392 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Quick Inquiry
RGT1608P-3923-B-T5
Manufacturer Susumu
Series
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Susumu
Series RGT
Resistance 392 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)